Biyografi

Doğu ve batı felsefesinde, dinlerde ve yaşanan temaüllerdeki Sevgi ve Mutluluk anlayışının anatomisi üzerine çalışmalar sürdürmekte olan Yaşam Koçu Sevil Tunç, bu alandaki tespitlerini ve yayılmasını düşündüğü fikirlerini bir kitapta birleştirmeye karar verdi.

Yaşam Koçu Sevil Tunç 1978 yılında İstanbul’da doğdu. Okul hayatını ailesinin işleri sebebiyle ülkenin çeşitli bölgelerinde tamamladı. Turizm eğitimi ile iş hayatına turistlik otellerde başladı. Turizm sektöründen kişisel gelişim adına disiplin, iş prensipleri, organizasyon, aktif sabır, yüksek iletişim becerileri, kriz yönetimi becerilerini geliştirerek, ani bir kararla uluslararası finans alanına hızlı bir giriş yaptı.
 
Bu alanda ilk işini İsviçre’de bir fonun kurulmasında rol alarak yaptı. Turizmin gülen ve sevecen yüzüyken, finans dünyasının gülümseyen snop yapısına dönüşüm sağladı. 10 yıla yakın bir süre, dünya çapında finansal piyasalarda çalışmalar yaptı. 
 
En sonunda finansal dünyanın empati ve sempatisini elinden alıp sadece para vereceğini fark ettiğinde bu takasın bedelinin bu olmadığını düşünen Yaşam Koçu Sevil Tunç, ani bir kararla kariyerine son vererek mutluluk ve sevginin yayılması için yeni bir alan olan Koç’luk eğitimleri almaya başladı.
 
2 yıl boyunca birçok yabancı ve yerli kuruluştan eğitimler aldı. 
 
Eğitim sürecinde deneme ve araştırma amaçlı kurduğu Sevil’diğini Bil sayfası çok beğeni topladı.
 
Doğu ve batı felsefesinde, dinlerde ve yaşanan temaüllerdeki Sevgi ve Mutluluk anlayışının anatomisi üzerine çalışmalar sürdürmekte olan Yaşam Koçu Sevil Tunç, bu alandaki tespitlerini ve yayılmasını düşündüğü fikirlerini bir kitapta birleştirmeye karar verdi.
 
Kitap çalışmasının yanı sıra, koç’luk üzerine özel ve toplu eğitimler, özel koç’luk hizmetleri vermektedir.
 
Tüm bunlara ek olarak DNA üzerine bilgi yazılması ve DNA’daki bilginin bilince taşınması konularında akademik araştırmalar yapmaktadır. Bu çalışmalarının deneysel süreçleri tamamlandığında Bilimsel Makale olarak yayımlayacaktır.
 
Yaşam Koçu Sevil Tunç evlidir ve iyi bir hayvan severdir.