En iyi yaşam koçu nasıl olur?

En iyi yaşam koçu nasıl olur?

06.09.2019

En çok soru soran ve kendinizi sorgulatan yaşam koçu önemlidir.. 
 
Sizi sorularıyla çember içine alıyorsa sorununuzu analiz ediyor ve sorunun size görünür hale gelmesine çalışıyor demektir. Çözüm veya sorun noktasında size soracağı sorular sizde yeni bakış açıları sağlayacaktır. 
 
İnsanı 3 hafızasında da gezintiye götüren yaşam koçu ne yaptığını biliyor demektir. 
 
Çünkü insan sadece yaşadıklarından ibaret değildir. Soyundan gelen bilgileri, bilinçaltında kayıtlarını ve güncel normal edindiği bilgileri taşımaktadır. 
Yaşamsal derinliği ve donanımsal kalitesi olan yaşam koçu sizi zirvelere taşıyabilir.
 
Seçeceğiniz yaşam koçu özellikle kendi hayatında da belirli seviyelerde deneyimler yaşamış, zorluklardan insanlığın kabul ettiği değerler çerçevesinde çıkmış ve başarı hikayeleri üretmiş olmalıdır. Bununla beraber birçok alanda yani sosyal, ticari ve özel hayatında kişisel gelişimine önem vermiş, araştırmacı ve etrafına bilgisiyle, donanımlarıyla ilham veren bir kişi olmalıdır.
 
Yaşam koçluğu konusunda dünyada birçok federasyon ve birlik kurulmuştur. Sırf etiketi gelişmiş ülkeden geliyor diye o yaşam koçu iyidir algısına kapılınmamalıdır. Yaşam koçunuzun web sayfasını ve sunumlarını dinleyiniz. Mistik hikayeler, astral seyahatler, uzaylı sohbetleri veya enerji fırlatışları yapanlardan uzak durun. Bu safsatalar algılarınızı teslim almak için uydurulmuş, kurgulanmış pazarlama stratejilerinden başka bir şey değildir.